Úvod

MĚSTO JINDŘICHŮV HRADEC v dohodě s ředitelkami mateřských škol OTEVÍRÁ MATEŘSKÉ ŠKOLY OD 25. KVĚTNA 2020

 

 

Účast dětí na předškolním vzdělávání není povinná. 

Provoz mateřských škol se bude řídit pokyny ministerstev školství a zdravotnictví.

 

Podmínky pro nástup dítěte do mateřské školy a čestné prohlášení naleznete v sekci informace.

 

Bc. J. Krejčová, ředitelka 3. MŠ

 

 


 

 

Informace k zápisu dětí na 3. mateřskou školu Jindřichův Hradec III (pracoviště čp. 594 a čp. 690) pro školní rok 2020/21 naleznete v sekci informace.

 


Vážení rodiče,
na základě rozhodnutí zřizovatele Města J. Hradec se od 17. března do odvolání uzavírá 3. mateřská škola Jindřichův Hradec.

 

Žádosti o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření MŠ si můžete vyzvednout:

  • Pracoviště 594/III U Merkuru – v úterý 17.3. 2020 od 11,00 – 14,00 hod
  • Pracoviště 690/III U Billy – v úterý 17.3. 2020 od 11,00 – 14,00 hod

 

V případě, že v tomto čase se nemůžete dostavit, prosím napište zprávu na adresy:

  • MŠ U Merkuru: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • MŠ U Billy: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 


 

3. mateřská škola" jako samostatný právní subjekt vznikla 1.1.2003 sloučením dvou mateřských škol na sídlišti Vajgar. Jednalo se o 5. MŠ (U Merkuru), která fungovala od 1.3.1975 a o 7. MŠ (U Billy), která byla otevřena 1.4.1984. Obě budovy byly postaveny k účelu předškolního vzdělávání, jsou obklopeny velkými zahradami se vzrostlou zelení, která poskytuje dětem oázu klidu uprostřed sídliště. Vnitřní i vnější prostředí škol se stále modernizuje a zlepšuje, a tak se daří pro děti vytvářet útulné, podnětné a veselé prostředí, kde se dobře cítí a kde jsou uspokojovány jejich potřeby.

3msjh u merkuru

Předškolní vzdělávání probíhá v současné době v 10 heterogenních třídách (děti různého věku, sourozenci jsou v jedné třídě), kde se děti přirozenou formou učí žít a pracovat v kolektivu vrstevníků, seznamují se s okolním světem a životem v něm.

Škola má vypracovaný vlastní vzdělávací program předškolního vzdělávání “V našem městě rybník máme, Vajgarem ho nazýváme….“, kde barevné rybičky přináší dětem poznatky a zájmové činnosti, vycházející z přirozeného střídání ročních období, svátků a křesťanských tradic, s kterými se děti setkávají v běžném životě.

Děti se zájmem o hudbu a pohyb se mohou zapojit do doplňkové aktivity zpívání pro radost, která má na obou pracovištích dlouholetou tradici. Na školách pracují 2 pěvecké sbory „Koťata“ a „Skřivánek“, které svými vystoupeními rozdávají radost a dobrou náladu.

Vzdělávací programy jsou doplňovány dalšími aktivitami, které obohacují všední dny v mateřské škole. Děti navštěvuje Mikuláš s čertí družinou, Svatý Martin přijíždí na bílém koni, vánoční příběh dětem zprostředkuje zpěv koled s vyprávěním pí učitelek, masopustní rej promění školku v ráj pohádkových postav a strašidýlek, o Velikonocích děti vyrábí kraslice, na jaře oslavují Svátek matek a Mezinárodní den dětí, těší se na školní výlet a slavnostní rozloučení se „školáky“, kteří odchází do ZŠ.

3msjh u billy

Děti v mateřské škole navštěvují různé divadelní společnosti, sokolníci předvádí výcvik dravců, na dopravním hřišti se děti učí dodržovat pravidla silničního provozu, při návštěvě knihovny poznávají množství knih, které lidé čtou, v solných jeskyních si posilují imunitní systém a při plaveckém výcviku se učí základům plaveckých dovedností.

V letošním školním roce navštěvuje naši mateřskou školu téměř 262 dětí, o které se stará 22 pedagogických a 16 provozních pracovníků. Obě pracoviště integrují děti  snarušenými komunikačními schopnostmi, kterým poskytují odbornou logopedickou péči pod dohledem speciálních pedagogů ve spolupráci s SPC v Týně nad Vltavou a klinickými logopedy. Všichni zaměstnanci se snaží vytvářet prostředí plné porozumění, lásky, radosti a pohody, tak aby byly vytvořeny optimální podmínky pro tělesnou, duševní i sociální pohodu všech dětí. Od září 2016 funguje na pracovišti  čp. 594 třída pro děti od 2-3 roků, kde byly vytvořeny vhodné materiální i personální podmínky pro zajištění péče o tuto věkovou skupinu.